Mert & Merve Ltd. Ştİ.

HAKKIMIZDA

TARİHÇE

Firma 1959 yılında Ali Sarılar tarafından Sivas merkezde Güven Şıra Pazarı adı ile 36 m2’lik bir alanda kurularak, şıra çeşidi (kuru üzüm, incir vb.) ve bakkaliye satışı olarak ilk ticari hayatına başlamıştır.

1987 yılında oğulları Erol ve Erdal Sarılar şirket yönetimine geçmiştir.İş hacminin büyümesi ve yeni bayiliklerden dolayı, Erol ve Erdal Sarılar çocuklarının isimlerini taşıyan Mert & Merve Ltd. Şti.’ni 1997 yılında kurmuştur.

Günümüz itibariyle Güven Şıra Pazarı ve Mert & Merve Ltd. Şti. kapalı ve açık olmak üzere 93.000 m2’lik bir alanda çalışma hayatına devam etmekte olup, toplamda 52 ilde 5000’i aşan noktaya hizmet vermektedir.

VİZYONUMUZ

Firmamızın, ulusal ve uluslararası pazarda etkinliğini arttırmak amacıyla uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, ülkemizin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

Hedeflerimize ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda, sürecin her aşamasında aktif rol oynayarak sorumluluk üstlenmek ve piyasada lider olmak.

Hizmetimizin sürekliliğini sağlamak amacıyla gerekli yatırımları gerçekleştirirken aynı zamanda bir adım ilerisini de düşünerek gelişimi destekleyici faaliyetlerde bulunmak.


MİSYONUMUZ

Portföyümüzde ki ürünlerle, döneme ayak uydurarak ve devamlı olarak kendimizi yenileyerek, dağıtım yaptığımız illerde en iyi lojistik hizmetini vermek.

Bu dağıtımı; mevcut illere yenilerini ekleyerek, temeli sağlam bir sevkiyat ve bilgi akışı sistemiyle, sürekli geleceğe yatırım yaparak sağlamak.İLKELERİMİZ

Üretici memnuniyeti
Ürün çeşitliliği
Sınırsız müşteri memnuniyeti
Çalışan memnuniyeti
Kaliteli hizmet
Sorumluluk ve hesap verilebilirlik